1
2
3
4
5
Εκτύπωση
PDF

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΑΡΣΕΝΗ ΤΣΙΜΙΝΟΥ

on .

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗ ΑΡΣΕΝΗ ΤΣΙΜΙΝΟΥ                                                                                         
                              
Ο ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ  με την συνεργασία της Τ.Ε  ΣΕΓΑΣ Κέρκυρας και του Δ.Ο.Π.Α.Π διοργανώνει Αγώνες Ανωμάλου Δρόμου  την Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013 στο χώρο της Πάνω Πλατείας.

Oι αγώνες διεξάγονται για την επέτειο των 33 χρόνων της κατάρριψης του Παγκοσμίου ρεκόρ στα 2000 Φ.Ε από τον αθλητή του Συλλόγου Αρσένη Τσιμίνο.

 

1.ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:                   
800μ.   ΑΓΟΡΙΩΝ Γ΄ - Δ  Τάξης  ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ  ΣΧΟΛΕΙΩΝ (2004-2005)
800μ.   ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ  Γ΄- Δ΄ ΤΑΞΗΣ  ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ  ΣΧΟΛΕΙΩΝ (2004-2005)
1000μ.   ΑΓΟΡΙΩΝ  Ε΄- ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ  ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ (2002-2003)
1000μ.   ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Ε΄-ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ (2002-2003)
2000μ.   ΑΓΟΡΙΩΝ   ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ (1999-2000-2001)
1500μ.   ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ  ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ (1999-2000-2001)   

     

2.ΔΙΚΑΙΩΜΑ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:
Στους  αγώνες  έχουν  δικαίωμα συμμετοχής  οι μαθητές-ιες των Δημοτικών  Σχολείων  που γεννήθηκαν το 2002 και μικρότεροι  &  των  Γυμνασίων  που γεννήθηκαν το 1999 και μικρότεροι   

                                                                                                                                                                                                                                          
3. ΕΠΑΘΛΑ:
Θα  απονεμηθούν  έπαθλα  στους  έξι  πρώτους – ες κάθε  κατηγορίας.
 Στον  1ο Νικητή-τρια  Κύπελλο-Μετάλλιο-Δίπλωμα
 Στον  2ο & 3ο  Νικητή-τρια  Μετάλλιο –Δίπλωμα
 Στον  4ο-5ο-6ο Νικητή –τρια  Δίπλωμα
 Σε όλους τους συμμετέχοντες-ες θα δοθεί δίπλωμα συμμετοχής

 

4.ΟΜΑΔΙΚΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Θα  απονεμηθεί  Κύπελλο - Μετάλλιο – Δίπλωμα στην  Ομαδική  Βαθμολογία Δημοτικών Σχολείων που θα προκύψει  ξεχωριστά  από  τους 4 καλύτερους  αθλητές-ιες  από  τις  τάξεις Γ΄- Δ΄- Ε΄-ΣΤ΄  κάθε  Δημοτικού Σχολείου. Στους Αγώνες θα βραβευθούν σύμφωνα με την προκήρυξη των αγώνων ΄΄ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΕΙΑ 2013΄΄ οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής κ.Παναγιώτης Παπαδάτος του Δ.Σ Αγρού και ο κ.Ηλίας Γιώτης του 4ου Δ.Σ που τα Σχολεία τους πρώτευσαν στην Γενική Βαθμολογία Αγοριών και Κοριτσιών αντίστοιχα.
    
5.ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ :
Οι  αγώνες  θα  διεξαχθούν  σύμφωνα  με  τις διατάξεις  και  τους  κανονισμούς  του  ΣΕΓΑΣ.

 

6.ΕΛΕΓΧΟΣ ΥΓΕΙΑΣ:  
Όλοι  οι  αθλητές-ιες  που θα  λάβουν μέρος  θα πρέπει  με   ευθύνη    των  γονέων  τους  να  έχουν  εξετασθεί  από  γιατρό   για  την  πιστοποίηση  της υγείας τους και να συμμετέχουν στο μάθημα Φυσικής Αγωγής του Σχολείου τους.

 

 7. ΔΗΛΩΣΕΙΣ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:  
 Οι  δηλώσεις  συμμετοχής  των  αθλητών – αθλητριών  θα     γίνονται     στη  Γραμματεία  των  Αγώνων  1  ΩΡΑ πριν  την  έναρξη  του  Αγώνα.

 

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΝΩΝ

10.45  :   1500μ.  ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ  ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ
11.00  :   2000μ.  ΑΓΟΡΙΩΝ  ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ
11.15  :     800μ.  ΚΟΡΙΣΤΙΩΝ  Γ΄ -  Δ΄ ΤΑΞΗΣ  ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΩΝ
11.30  :     800μ.  ΑΓΟΡΙΩΝ  Γ΄- Δ΄ ΤΑΞΗΣ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΩΝ
11.45  :   1500μ.  ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ  Ε΄- ΣΤ΄ΑΞΗΣ  ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΩΝ
12.00  :   1000μ.  ΑΓΟΡΙΩΝ  Ε΄- ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΩΝ

12.15  :   ΑΠΟΝΟΜΗ   ΕΠΑΘΛΩΝ